Skuteczny wybór fotografa na ślub

Znalezienie fotografa ślubnego, który upamiętni na zdjęciach ten piękny dzień nie jest prostym zadaniem. Trzeba sobie uzmysłowić, że jest to rzeczywiście jedna z istotniejszych decyzji podczas przygotowywania wesela i uroczystości ślubnej. Za parę lat pozostaną wam tylko zdjęcia ślubne bądź także nakręcony przez kamerzystę videoklip. I właśnie z tego powodu musicie przyłożyć wielką uwagę do wyboru profesjonalnego fotografa ślubnego.

Jedną z najistotniejszych pamiątek z naszego ślubu będą zdjęcia ślubne. Warto zastanowić się, czy chcielibyśmy być uwiecznieni przez profesjonalnego fotografa czy kogoś z rodziny. Niezapominajmy, że będzie to pamiątka na całe życie, którą chcielibyśmy się pochwalić przed znajomymi, a później dziećmi i wnukami.

Każdy fotograf ma swój oryginalny styl wykonywania zdjęć, niektórzy pozują pary (trzeba być świadomym jak to bezbłędnie robić, żeby nie wychodziło zbyt sztucznie!), inni robią zdjęcia w stylu reportażowym, czyli starają się pokazać chwile takie jakie są rzeczywiście, bez specjalnej ingerencji w sytuację. Weź pod uwagę fakt, że fotograf, który tworzy zdjęcia reportażowe o wysokim kontraście, nie zmieni dla Ciebie stylu obróbki na romantyczny, lekki i prosty.

Zazwyczaj podstawą pierwszej oceny umiejętności fotografa jest przejrzenie jego zdjęć. Najlepiej jednak poprosić o przedstawienie całych sesji zdjęciowych, a nie jedynie paru wybranych zdjęć zebranych przez lata. Równie ważną kwestią jest poznanie fotografa i upewnienie się, czy można mu powierzyć tak istotne zadanie.
Cennik fotografa ślubnego to kolejna ważna kwestia przy jego wyborze. W przypadku gdy chcecie przeznaczyć na fotografię weselną ustaloną kwotę, to pytajcie o szczegółowy cennik. Może tak być, że cena zaproponowana telefonicznie, dotyczy tylko najmniejszego pakietu. Niewątpliwie tę kwestię powinno się dokładnie przemyśleć.

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s